Pomiń nawigację

Komunikaty

28.05.2021

Ponad 200 osób zainteresowanych udziałem w Akademii Menadżera Innowacji

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się zapisy do III edycji Akademii Menadżera Innowacji – autorskiego projektu szkoleniowo-doradczego PARP. W niecały miesiąc do udziału zgłosiło się 204 pracowników 63 firm z całej Polski.  Dzięki udziałowi w tym projekcie, właściciele, kadra zarządzająca i pracownicy firm zyskają niezbędne umiejętności w zakresie zarządzania innowacjami oraz nauczą się jak skutecznie wdrażać innowacyjne rozwiązania, procesy, produkty i usługi w swoich  firmach.

- Sukces rekrutacji do III edycji Akademii Menadżera Innowacji pokazał jak dużą wagę polskie przedsiębiorstwa przywiązują obecnie do innowacji. Dla wielu z nich innowacyjne rozwiązania wdrożone  w firmie to gwarancja dalszego rozwoju. Innowacje mogą być skuteczną drogą wyjścia z kryzysu spowodowanego przez pandemię. Firmy doceniły atrakcyjną formułę AMI, która łączy program szkoleniowy z pomocą doradczą. Takie kompleksowe rozwiązanie oferuje jedynie AMI – zaznacza Aleksandra Berg-Koza, p.o. zastępcy dyrektora Departamentu Rozwoju Kadr w Przedsiębiorstwach.

W pierwszej edycji programu wzięło udział kilkudziesięciu pracowników z 16 firm. W drugiej edycji było to już 86 osób z 26 firm. W tegorocznej edycji programu planowany był udział maksymalnie 60 osób z 20 firm. Tymczasem wpłynęły aż 63 wnioski dla ponad 200 uczestników. Po przeprowadzeniu oceny PARP podejmie decyzję o umożliwieniu udziału w programie wszystkim zainteresowanym.

Program Akademii to połączenie szkoleń i doradztwa z zakresu kultury innowacyjności, strategii, struktury organizacyjnej, oceny potencjału i zasobów oraz zrozumienia procesów w firmie.  

Sześciomiesięczny cykl zjazdów obejmuje części: szkoleniową i praktyczną . Pierwsza to wykłady i warsztaty dla menadżerów i przedstawicieli firm, które odbywają się w ramach dwudniowych spotkań. Zajęcia w zespołach warsztatowych są prowadzone przez doświadczonych praktyków biznesu. Uczestnicy, analizując doświadczenia polskich firm, sprawdzają m.in., jak z innowacyjnością radzą sobie najlepsi. Część druga – doradcza – odbywa się pomiędzy zjazdami i polega na współpracy pracowników biorących udział w szkoleniu z przydzielonym im doradcą. Podczas warsztatów przedsiębiorcy wypracowują Plan wdrożenia zmiany odpowiadające na potrzeby wprowadzania innowacji (innowacyjnych rozwiązań).

Program jest współfinansowany z funduszy europejskich z Programu Wiedza Edukacja Rozwój.