Pomiń nawigację

Monitoring trendów w innowacyjności - Raport 3

Seria: Monitoring trendów w innowacyjności

Rodzaj publikacji: Raport

Rok wydania: 2017

Język: PL

Pobierz wybrany format publikacji:

Zobacz: Zasady korzystania z publikacji PARP

"Monitoring trendów krajowych i światowych", stanowi część szerszych działań z zakresu Monitoringu Narodowych Systemów Innowacji (NSI) realizowanych w ramach projektu inno_LAB. Jego celem jest systematyczne wyszukiwanie i analizowanie zjawisk technologicznych, społecznych, politycznych czy gospodarczych, które wpływają na rozwój innowacyjnych rozwiązań, wzrost przedsiębiorstw, a także poprawę jakości życia społeczeństw. W szczególności monitorowane są kraje, których NSI są uznawane za wysokorozwinięte, a funkcjonujące tam rozwiązania mogą stanowić inspirację dla działań w Polsce.

 

Spis treści

Niniejszy raport jest trzecim opracowaniem z monitoringu trendów krajowych i światowych. W jego skład wchodzą:

  1.  Nowości w NSI krajów ujętych w poprzednich Raportach z Monitoringu trendów krajowych i światowych (uwzględniono wydarzenia, które miały miejsce w II połowie 2017 r.)
  2.  Kalendarium wydarzeń kluczowych dla polskiego ekosystemu przedsiębiorczości i innowacyjności, które miały miejsce w II połowie 2017 r.
  3.  Zestawienie NSI wybranych krajów (Australia, Japonia, Korea Południowa, Norwegia, Tajwan) w odniesieniu do ich mocnych i słabych stron, strategicznych celów, otoczenia instytucjonalnego, a także konkluzji i rekomendacji dla polskiej administracji.
  4.  Opis wybranych trendów społecznych, gospodarczych i technologicznych (cyberbezpieczeństwo, Internet rzeczy, żywność przyszłości).
  5.  Opis formuły PCP/PPI w zamówieniach publicznych, w tym m.in. przykłady ciekawych projektów, działania propagujące w wybranych krajach UE i na szczeblu KE, doświadczenia Polski w stosowaniu PCP/PPI.

Inne publikacje, które mogą Cię zainteresować

Monitoring trendów w innowacyjności - Raport 2

Raport

Monitoring trendów w innowacyjności - Raport 2

Zobacz

Kilkaset kursów online i tysiące szkoleń stacjonarnych dla Ciebie

Inne dofinansowana, które mogą Cię zainteresować

Cel dofinansowania
Dla kogo
Nie wiesz do której kategorii należysz?
Kwota wsparcia (w zł)
Etapy rozwoju firmy
Program
  • Fundusze na lata 2021-2027
  • Fundusze na lata 2014-2020
Status ogłoszenia
Szukaj po frazie
Wybrane filtry
Znaleziono: ... wyników