Biuletyn Euro Info 2/2019

Biuletyn Euro Info to czasopismo wydawane przez ośrodek Enterprise Europe Network przy PARP. Poruszane są w nim zagadnienia związane z prowadzeniem i rozwojem firmy na rynkach UE, szczególnie kwestie prawne, ale nie tylko.

Seria: Biuletyn Euro Info

Rodzaj publikacji: Poradnik

Rok wydania: 2019

Język: PL

ISBN: ISSN 25444719

więcej

Pobierz wybrany format publikacji:

Zobacz: Zasady korzystania z publikacji PARP

Drodzy Czytelnicy,

jednym ze sposobów unikania regulowania zobowiązań finansowych przez nierzetelnych dłużników jest pozorne wyzbywanie się przez nich majątków, czyli przekazywanie nieruchomości, oszczędności czy innych wartościowych rzeczy na żonę, dzieci, rodzeństwo itd. Jest to najczęściej działanie fikcyjne, a jego głównym celem jest próba uniemożliwienia wierzycielowi skutecznego dochodzenia swoich roszczeń. W tego typu sytuacjach można skorzystać ze skargi pauliańskiej. Dzięki tej instytucji prawnej w określonych sytuacjach sąd może uznać czynność dłużnika za bezskuteczną w stosunku do wierzyciela. Więcej na temat można przeczytać w artykule pt. „Skarga pauliańska. Praktyczne narzędzie prawne ochrony wierzyciela w razie niewypłacalności dłużnika”.

Zapraszamy także do zapoznania się z artykułem pt. „Ochrona tajemnicy przedsiębiorstwa na nowych zasadach”. Nowelizacja ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji wprowadziła sporo zmian m.in. w zakresie przestrzegania tajemnicy firmowej, nieuprawnionego kopiowania, szpiegostwa gospodarczego czy naruszenia poufności, ale te tematy, mimo swej niewątpliwej wagi, nie stały się tak popularne, jak chociażby RODO.

Zapraszamy także do zapoznania się z najnowszymi ofertami współpracy zagranicznej pochodzącymi z bazy POD (Partnership Opportunities Database), prowadzonej przez Komisję Europejską i udostępnianej ośrodkom Enterprise Europe Network.

Z wyrazami szacunku

zespół redakcyjny Biuletynu Euro Info

Inne publikacje, którę mogą Cię zainteresować

Jak zwiększyć poziom cyfryzacji w firmie? Poradnik dla MŚP

Raport

Jak zwiększyć poziom cyfryzacji w firmie? Poradnik dla MŚP

Zobacz
Biuletyn Euro Info 9/2021

Poradnik

Biuletyn Euro Info 9/2021

Zobacz
Branżowy Bilans Kapitału Ludzkiego II – sektor IT

Raport

Branżowy Bilans Kapitału Ludzkiego II – sektor IT

Zobacz

Kilkaset kursów online i tysiące szkoleń stacjonarnych dla Ciebie

Inne dofinansowana, które mogą Cię zainteresować

+

Wyszukiwarka dofinansowań