Pomiń nawigację

Katalog laureatów XX edycji Konkursu Polski Produkt Przyszłości

Rodzaj publikacji: Katalog

Rok wydania: 2018

Język: PL

ISBN: 978-83-7633-378-6

więcej

Pobierz wybrany format publikacji:

Zobacz: Zasady korzystania z publikacji PARP

Innowacje, niezależnie od tego czy mówimy o poziomie przedsiębiorstw, branży czy kraju, stanowią siłę napędową dalszego rozwoju i nowoczesności. Skala wdrażania innowacyjnych rozwiązań jest jednak w Polsce nadal niewystarczająca. Z tego względu konieczność zwiększania innowacyjności znalazła się wśród 5 filarów rozwoju gospodarczego Polski, zawartych w Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju.

Jednym z działań wpisujących się w ten nurt jest organizowany wspólnie przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości i Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Konkurs: Polski Produkt Przyszłości. Jest to jedyny tego typu Konkurs, który wyłania i nagradza projekty przełomowe, zmieniające oblicze polskiej gospodarki. W tym roku ma on wymiar szczególny w związku z przypadającym jubileuszem 20-lecia Konkursu. Jego historia pokazuje, Katalog laureatów 3 że mimo ryzyka, jakie towarzyszy wdrażaniu rozwiązań wysoko technologicznych, polscy inżynierowie, naukowcy i przedsiębiorcy odnoszą liczne sukcesy rynkowe w kraju i na świecie. To im należą się dziś szczególne podziękowania za wkład w rozwój innowacji w Polsce.

Rocznica Konkursu jest też doskonałą okazją do podziękowania ponad 300 ekspertom z różnych dziedzin techniki, którzy wspierali nas na przestrzeni tych 20 lat w procesie oceny ponad 900 projektów oraz brali udział w pracach Kapituły. To ich zaangażowaniu i profesjonalizmowi zawdzięczamy wysoki poziom merytoryczny Konkursu.

Wszystkim uczestnikom Konkursu serdecznie dziękujemy za udział, a laureatom gratulujemy i życzymy pełnej sukcesów drogi rozwoju.

Zachęcamy Państwa do lektury katalogu i zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach Konkursu!

Spis treści

Wstęp
O konkursie
Laureaci:
IntraLine-IOERT (Narodowe Centrum Badań Jądrowych, Otwock)
Bezzałogowy statek powietrzny pionowego startu i lądowania ATRAX (Instytut Techniczny Wojsk Lotnicznych, Warszawa)
Maszyna zagregowana z ciągnikiem rolniczym do zbierania i zwijania materiału drzewnego pozostałego po ścince gałęzi, odrostów drzew i krzewów, jako biomasy na cele energetyczne (Przemysłowy Instytut Maszyn Rolniczych, Poznań)
Hydrogenerator do mikroelektrowni wodnej (Wydział Inżynierii Środowiska, Geomatyki i Energetyki Politechniki Świętokrzyskiej, Ośrodek Transferu Technologii Politechnika Świętokrzyska, Kielce)
Triggo – polska globalna innowacja w miejskiej elektromobilności (Triggo S.A., Warszawa)
Teemothy – symulator echokardiografii przezprzełykowej do trenowania lekarzy specjalistów (Medical Simulation Technologies Sp. z o.o., Kraków) Wysokooczyszczony żeluj ący 1-3,1-4 beta -glukan pochodzący z owsa, otrzymany w procesie biorafinacji umożliwiającej pozyskanie produktów o wysokiej warto ści dodanej (Bio Beta Technology Sp. z o.o., Częstochowa)
Instalacja gazowa STAG 500 DIS do pojazdów z bezpośrednim wtryskiem paliwa (AC S.A., Białystok)
Urządzenie i metoda badania próchnicy wtórnej przy zastosowaniu technologii NLDS – nieliniowej spektroskopii dielektrycznej (Numed Sp. z o.o., Warszawa)
Technologia zagospodarowania popiołów lotnych, łącznie z odpadami komunalnymi i przemysłowymi, w produkcji kruszyw lekkich dla budownictwa (Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego, Warszawa; NTI Sp. z o.o. Nowoczesne Techniki Instalacyjne, Głogów)
Robot społeczny EMYS do nauki języków obcych dla dzieci w wieku 3-9 lat (FLASH Robotics, Wrocław)

Inne publikacje, którę mogą Cię zainteresować

Katalog Laureatów XIX edycji Konkurus Polski Produkt Przyszłości

Katalog

Katalog Laureatów XIX edycji Konkurus Polski Produkt Przyszłości

Zobacz
Katalog Laureatów XVIII Edycji Konkursu Polski Produkt Przyszłości

Katalog

Katalog Laureatów XVIII Edycji Konkursu Polski Produkt Przyszłości

Zobacz
Katalog Laureatów XVII Edycji Konkursu Polski Produkt Przyszłości

Katalog

Katalog Laureatów XVII Edycji Konkursu Polski Produkt Przyszłości

Zobacz

Kilkaset kursów online i tysiące szkoleń stacjonarnych dla Ciebie

Inne dofinansowana, które mogą Cię zainteresować

Cel dofinansowania
Dla kogo
Nie wiesz do której kategorii należysz?
Kwota wsparcia (w zł)
Etapy rozwoju firmy
Program
  • Fundusze na lata 2021-2027
  • Fundusze na lata 2014-2020
Status ogłoszenia
Szukaj po frazie
Wybrane filtry
Znaleziono: ... wyników