Biuletyn Euro Info 4/2021

Biuletyn Euro Info to czasopismo wydawane przez ośrodek Enterprise Europe Network przy PARP. Poruszane są w nim zagadnienia związane z prowadzeniem i rozwojem firmy na rynkach UE, szczególnie kwestie prawne, ale nie tylko.

Seria: Biuletyn Euro Info

Rodzaj publikacji: Poradnik

Rok wydania: 2021

Język: PL

ISBN: ISSN 25444719

Wydawca: Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości

więcej

Pobierz wybrany format publikacji:

Zobacz: Zasady korzystania z publikacji PARP

Drodzy Czytelnicy,

jeszcze przed końcem tego roku w Polsce powinny zacząć obowiązywać przepisy, na podstawie których średni i więksi przedsiębiorcy będą zobowiązani wprowadzić rozwiązania umożliwiające dokonywanie zgłoszeń nadużyć w firmach oraz zabezpieczające tych, którzy o takich nieprawidłowościach poinformowali. Inaczej mówiąc – należy implementować unijną dyrektywę dotyczącą ochrony sygnalistów. Powiedzmy wprost – wspomniany akt prawny zawiera wiele problematycznych kwestii, z którymi przedsiębiorcy już niedługo będą musieli się zmierzyć. Dlatego już dzisiaj warto zastanowić się nad tym, w jaki sposób należy opracować i wdrożyć stosowne procedury w tym zakresie. Mamy nadzieję, że pomoże w tym lektura artykułu pt. „Dyrektywa o ochronie praw sygnalistów”.

W tym numerze Biuletynu poruszamy także kwestie związane z uzyskaniem ochrony imienia i nazwiska jako znaku towarowego w świetle polskich i unijnych przepisów prawa. Jakie są przesłanki uzyskania takiej ochrony, co może stanąć na przeszkodzie przed rejestracją, jakie są przykłady tego typu sytuacji? Na te i inne pytania należy poszukać odpowiedzi w tekście pt. „Imię i nazwisko jako znak towarowy”.

Zapraszamy także do zapoznania się z najnowszymi ofertami współpracy zagranicznej pochodzącymi z bazy POD (Partnership Opportunities Database), prowadzonej przez Komisję Europejską i udostępnianej ośrodkom Enterprise Europe Network.

Z wyrazami szacunku

zespół redakcyjny Biuletynu Euro Info

 

Inne publikacje, którę mogą Cię zainteresować

Biuletyn Euro Info 6/2021

Poradnik

Biuletyn Euro Info 6/2021

Zobacz
Badania CAWI oraz IDI w ramach ewaluacji on-going działań 2.2 i 2.21 Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, 2014-2020

Raport

Badania CAWI oraz IDI w ramach ewaluacji on-going działań 2.2 i 2.21 Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, 2014-2020

Zobacz
Business Pulse Survey Polska: Podsumowanie wyników IV edycji badania

Raport

Business Pulse Survey Polska: Podsumowanie wyników IV edycji badania

Zobacz

Kilkaset kursów online i tysiące szkoleń stacjonarnych dla Ciebie

Inne dofinansowana, które mogą Cię zainteresować

+

Wyszukiwarka dofinansowań