Pomiń nawigację

Kompetencje dla sektorów 2 - oferta dla operatorów

Cel finansowania:

Wybór operatorów działań szkoleniowych lub doradczych

  • 26 lutego 2020

    Ogłoszenie konkursu

  • 6 września 2021

    Start składania wniosków

  • 14 września 2021

    Koniec przyjmowania wniosków

Miejsce realizacji projektu

Polska

Dla kogo

Przedsiębiorcy i IOB

Nabór został zakończony

Szczegóły dofinansowania

Celem konkursu „Kompetencje dla sektorów” jest wybór operatorów działań szkoleniowych lub doradczych rekomendowanych przez Sektorowe Rady ds. Kompetencji. Ich zadaniem będzie przeprowadzenie rekrutacji pracowników przedsiębiorstw i pomoc w uzyskaniu dofinansowania na działania szkoleniowe lub doradcze.

Kto może otrzymać dofinansowanie?

  • podmioty działające na rzecz zatrudnienia, rozwoju zasobów ludzkich lub potencjału adaptacyjnego przedsiębiorców
  • podmioty działające na rzecz rozwoju gospodarczego
  • reprezentatywne organizacje związkowe i pracodawców
  • organizacje pracodawców
  • organizacje samorządu gospodarczego
  • organizacje związkowe
  • przedsiębiorcy
Kto może otrzymać dofinansowanie?
Na co możesz przeznaczyć dofinansowanie?

Na co możesz przeznaczyć dofinansowanie?

  • rekrutację przedsiębiorców do projektu
  • doradztwo lub szkolenie wspierające rozwój przedsiębiorcy
  • zakup środków trwałych niezbędnych do realizacji projektu
  • zakup infrastruktury oraz dostosowanie lub adaptację budynków, pomieszczeń i miejsc pracy  (w ramach cross-financingu do wysokości 5% wydatków kwalifikowalnych projektu)

Ile możesz otrzymać?

Wsparcie wyniesie do 90% wartości projektu, co oznacza, że Twój wkład (zapewniony przez przedsiębiorców) to co najmniej 10% całkowitego kosztu projektu.

Całkowita kwota środków na dofinansowanie projektów

Sektor

Całkowity koszt projektu musi zamknąć się w kwocie:

Możesz otrzymać maksymalnie:

gospodarki wodno-ściekowej i rekultywacji

2 153 679,20 zł

1 938 311,28 zł

opieki zdrowotnej i pomocy społecznej

3 198 095,00 zł

2 878 285,50 zł

Nie masz pewności, czy to odpowiedni program finansowania dla twojej firmy?

Napisz lub zadzwoń na infolinię 22 574 07 07 oraz 0 801 332 202

Terminy zgłoszeń

Nabór został zakończony

Dokumenty

FAQ

Koszty bezpośrednie
Zadanie nr 3 pokrycie kosztów usług rozwojowych pokrycie kosztów usług rozwojowych związanych ze szkoleniami kwota
pokrycie kosztów wynagrodzeń uczestników szkolenia kwota
pokrycie kosztów usług rozwojowych związanych z doradztwem kwota
5.9. wkład własny Wkład w postaci kosztów wynagrodzeń uczestników szkoleń oraz opłaty
5.9.1 w tym wkład prywatny  
5.9.2 w tym wkład prywatny wymagany przepisami pomocy publicznej Wkład w postaci kosztów wynagrodzeń uczestników szkoleń oraz opłaty

Jednocześnie w uzasadnieniu do budżetu należy szczegółowo opisać metodologię wyliczenia wkładu (w podziale na wkład w wynagrodzeniu i opłaty oraz odpowiadające im koszty związane z realizacją szkoleń i doradztwa). Należy zwrócić uwagę na następujące zapisy Regulaminu konkursu Podrozdział 5.7 „Wkład prywatny” pkt 6: „W następujących przypadkach jedyną dopuszczalną formą wniesienia wkładu jest wkład w postaci opłaty:

  • usługa rozwojowa w formie szkoleń  realizowanych poza godzinami pracy uczestników danej formy wsparcia, 
  • usługa rozwojowa w formie doradztwa”.

Wkład w postaci kosztów wynagrodzeń uczestników szkoleń możliwy jest do wniesienia wyłącznie od usług rozwojowych w formie szkoleń realizowanych w godzinach pracy uczestników.

Tak, w przypadku gdy Wnioskodawca nie posiada aktywnych umów w ramach POWER z PARP, wpisuje w oświadczeniu, że „nie dotyczy”, wpisuje datę, podpisuje i załącza do wniosku o dofinansowanie (oświadczenie podpisuje osoba upoważniona do reprezentacji Wnioskodawcy). Jest to dla PARP informacja, że Wnioskodawcy nie dotyczy niniejsze kryterium, a tym samym nie wymaga wzywania Wnioskodawcy do uzupełnień.

W przypadku gdy przedsiębiorstwo społeczne jest zarejestrowane w rejestrze przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego lub w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, można je traktować jako przedsiębiorstwo, któremu udzielono wsparcia w świetle ww. kryterium. W ramach doświadczenia wymaganego w przedmiotowym konkursie należy wykazać wyłącznie wsparcie udzielone już istniejącym przedsiębiorcom.

Zgodnie z zapisami kryterium dostępu nr 5 określonymi w Załączniku nr 8 do Regulaminu konkursu, podmiot może wystąpić dwa razy we wnioskach o dofinansowanie projektów w danej rundzie jako Wnioskodawca, natomiast każdy z projektów, w którym podmiot planuje wziąć udział powinien dotyczyć innego sektora.

Tak, zgodnie z kryterium dostępu nr 6 aktywna umowa zawarta 12 miesięcy przed terminem ogłoszenia II rundy konkursowej ( tj. 1.12.2020 r.) powinna być wykazana w oświadczeniu, którego wzór stanowi Załącznik nr 9 do Regulaminu konkursu.

Firma szkoleniowa działająca w BUR może zostać Operatorem dla danego sektora (Beneficjentem lub partnerem) w konkursie dotyczącym wdrażania rekomendacji sektorowych rad ds. kompetencji, natomiast w takiej sytuacji nie będzie ona mogła oferować usług rozwojowych w ramach projektu realizowanego w przedmiotowej rundzie konkursowej, ponieważ zgodnie z zapisami kryterium dostępu nr 10 „Wykonawcą szkoleń lub doradztwa w projekcie nie może być Beneficjent lub partner (jeśli dotyczy) realizujący ten projekt”.

W przedstawionym przykładzie Wnioskodawca udzielał pomocy de minimis przedsiębiorcom. Jeżeli pomoc ta była udzielana w okresie 5 lat przed terminem złożenia wniosku w ramach projektu spełniającego definicję z kryterium i jednocześnie wsparcie skierowane było do przedsiębiorców lub ich pracowników stanowiących liczbowo minimum 50% wskaźnika produktu założonego we wniosku o dofinansowanie projektu, złożonym w ramach rundy konkursowej, to najprawdopodobniej Wnioskodawca spełnia ww. kryterium.

Zgodnie z zapisami kryterium dostępu nr 8 ma ono zagwarantować wybór podmiotu, który posiada doświadczenie w zarządzaniu projektami dotyczącymi udzielania wsparcia przedsiębiorcom (m.in. poprawne rozliczanie udzielanej pomocy publicznej/de minimis). Jeżeli Wnioskodawca spełnia to wymaganie, w tym szczegółowe warunki wskazane w przedmiotowym kryterium (m.in. definicję projektu), może startować w konkursie.

Jeżeli Wnioskodawca zapewni, że osoba z niepełnosprawnością już u niego zatrudniona będzie pracowała na rzecz przedmiotowego projektu w wymiarze co najmniej ½ etatu przez co najmniej połowę okresu jego realizacji (należy odpowiednio zaktualizować jej zakres obowiązków), kryterium premiujące nr 1 zostanie spełnione.

W konkursie nie ma żadnych ograniczeń wynikających z grupy wiekowej uczestników.

Zobacz więcej w Bazie pytań i odpowiedzi

Polecane poradniki, raporty i katalogi

Rynek pracy, edukacja, kompetencje. Aktualne trendy i wyniki badań (marzec 2024)

Raport

Rynek pracy, edukacja, kompetencje. Aktualne trendy i wyniki badań (marzec 2024)

Zobacz
Twój Biznes: Fundusze Europejskie w Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości

Poradnik

Twój Biznes: Fundusze Europejskie w Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości

Zobacz
Rynek pracy, edukacja, kompetencje. Aktualne trendy i wyniki badań (luty 2024)

Raport

Rynek pracy, edukacja, kompetencje. Aktualne trendy i wyniki badań (luty 2024)

Zobacz

Inne dofinansowania, które mogą Cię zainteresować