Pomiń nawigację

26 lutego 2024

Nowy kurs Akademii PARP: „Prawo autorskie w biznesie”

Udostępnij

Wbrew pozorom, prawo autorskie nie dotyczy tylko wąskiej grupy zawodów, takich jak pisarze, różnego rodzaju artyści, czy zdobywający w ostatnich latach coraz większą popularność twórcy gier komputerowych. W rzeczywistości prawo to w różnym stopniu dotyczy praktycznie każdego aspektu naszej działalności, w tym działalności w charakterze przedsiębiorcy.

Odpowiednia ochrona praw autorskich pozwala zamienić twórcze efekty pracy w prawo o rzeczywistej wartości rynkowej. Z kolei brak takiej ochrony może doprowadzić do strat finansowych i utraty szansy na rozwój przedsiębiorstwa. Dzięki znajomość podstawowych zagadnień prawa autorskiego poznasz odpowiedź m.in. na następujące pytania:

  • Czy wykorzystanie w firmie nowych technologii opartych na sztucznej inteligencji może prowadzić do naruszenia prawa autorskiego?
  • Jakie są zasady ochrony wizerunku?
  • W jaki sposób można legalnie korzystać z utworu w ramach dozwolonego użytku?

 

W kursie „Prawo autorskie w biznesie” będziesz mieć okazję śledzić losy bliźniaczek, które wspólnie prowadzą firmę zajmującą się organizacją szkoleń, konferencji i innych imprez okolicznościowych. Niech Cię jednak nie zmyli podobieństwo w wyglądzie, bowiem charaktery sióstr są zupełnie różne. Jagoda to uosobienie spokoju i opanowania. Zanim podejmie jakąkolwiek decyzję, potrzebuje chwili na jej przemyślenie. To ona po jednej z konferencji zaczyna interesować się tematem praw autorskich i ich wpływu na działalność firmy. Krystyna to żywioł, kobieta pełna energii, której jest wszędzie pełno. Ma dobre serce, ale przez szybkie podejmowanie decyzji często nieświadomie pakuje siebie i firmę w tarapaty. Na przykład wstawia na firmową stronę zdjęcia z innej strony internetowej. Czy jej działanie przysporzy firmie kłopotów?

Dzięki udziałowi w kursie „Prawo autorskie w biznesie”:

  • dowiesz się, jak powstają prawa autorskie,
  • nauczysz się sposobów egzekwowania prawa autorskiego,
  • poznasz praktyczne wskazówki konstruowania umowy o przeniesienie autorskich praw majątkowych.

Kurs został udostępniony 26 lutego 2024 roku na platformie edukacyjnej Akademii PARP. Odwiedź stronę nowego kursu, aby dowiedzieć się więcej – kliknij tutaj.

Zapraszamy do śledzenia strony Akademii PARP, na której będziemy informować o premierach kolejnych kursów. Wejdź na stronę główną Akademii PARP i zapisz się już dziś na wybrane kursy e-learningowe! Nasza oferta jest całkowicie bezpłatna.

Ukończenie każdego z kursów online daje możliwość uzyskania certyfikatu bez wychodzenia z domu.

Zobacz więcej podobnych artykułów