Pomiń nawigację

23 maja 2023 r.

Konsultacje społeczne dokumentacji naboru „Usługi rozwojowe 4.0”

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) [1] zaprasza do zgłaszania uwag do „Regulaminu wyboru projektów” wraz z załącznikami w konkursie „Usługi rozwojowe 4.0”.

Przedmiotem planowanego naboru jest wybór i dofinansowanie projektów, których realizacja przyczyni się do poprawy jakości usług rozwojowych w Bazie Usług Rozwojowych (BUR).

Cel ten zostanie osiągnięty dzięki realizacji projektów, w ramach których podmioty – posiadające wpis do BUR (uprawniający do publikowania usług z możliwością ich dofinansowania ze środków publicznych) – otrzymają wsparcie w postaci refundacji kosztów:

  • zakupu licencji uprawniających do stworzenia, rozwoju i sprzedaży nowych form usług rozwojowych lub wykorzystania nowych technologii, w tym w zakresie form zdalnych oraz
  • zakupu usług szkoleniowych/doradczych, w ramach których zostaną oni przygotowani do użytkowania zakupionej licencji. Potrzeba zakupu usług szkoleniowych lub doradczych związanych bezpośrednio z wykorzystaniem licencji musi wynikać z rzeczywistych potrzeb podmiotów BUR i ich pracowników, zweryfikowanych przez beneficjenta/partnera.

Podstawowym zadaniem beneficjentów konkursu będzie udzielanie wsparcia podmiotom Bazy Usług Rozwojowych ze środków projektu.

Uwagi można zgłaszać od 23 maja 2023 r. do 30 maja 2023 r. w wersji elektronicznej, przesyłając wypełniony formularz na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Wsparcie będzie udzielane na podstawie Rozporządzenia Ministra Funduszy i Polityki Regionalnej w sprawie udzielania przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości pomocy finansowej w ramach Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021–2027, które na dzień ogłaszania wskazanych konsultacji znajduje się w podpisie u Ministra Funduszy i Polityki Regionalnej.

Więcej informacji oraz dokumentacja znajdują się na stronie.

[1] pełniąca rolę Instytucji Pośredniczącej dla działania 01.03 Kadry nowoczesnej gospodarki w ramach programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 (FERS)

Opublikowano: 23.05.2023 14:31
Poprawiono: 23.05.2023 12:41
Modyfikujący: marek_rzewuski
Udostępniający: marek_rzewuski
Autor dokumentów: