Pomiń nawigację

16 maja 2022 r.

Jeszcze w maju sięgnij po środki na szkolenia i doradztwo… a potem nareszcie urlop!

Jeszcze w tym miesiącu mają pojawić się nowe, ciekawe szkolenia związane ze znajomością użytkową języka polskiego wśród obcokrajowców, które ułatwią bezpieczną i efektywną pracę na budowie oraz szkolenia zapewniające bezpieczną obsługę sprzętu budowlanego i maszyn budowlanych. W 6 województwach uruchomione zostały nowe nabory na dofinansowane szkolenia. Na zatrudnionych w firmach z sektora MŚP czekają środki, dzięki którym można zdobyć nowe kwalifikacje czy podnieść kompetencje z nawet 80 proc. dofinansowaniem europejskim. Środków jest już coraz mniej, więc warto pospieszyć się i skorzystać z oferty znajdującej się w Bazie Usług Rozwojowych.

ogólnopolskie - Coraz szersze dofinansowanie szkoleń dla MMŚP z sektora budowlanego

Cały czas powiększa się oferta dofinansowanych usług rozwojowych w ramach ogólnopolskiego projektu "Kompetentni Pracownicy Sektora Budowlanego". Szkolenia objęte dofinansowaniem dotyczą m.in. sporządzania kosztorysów oraz dokumentacji przetargowej na roboty budowlane, wykonywania elementów betonowych lub żelbetonowych, wykonywania zbrojenia czy montażu szalunków systemowych.Już w maju w ofercie projektu znaleźć się mają szkolenia związane ze znajomością użytkową języka polskiego wśród obcokrajowców do bezpiecznej i efektywnej pracy na budowie, umiejętnością bezpiecznej obsługi sprzętu budowlanego i maszyn budowlanych tj. spycharki, równiarki, koparki czy wykorzystaniem dronów i nowoczesnych narzędzi IT w budownictwie.

Oferta obejmie także kursy kształcenia ustawicznego związane z umiejętnością projektowania, instalowania i konserwacji technicznych systemów zabezpieczeń, systemów sygnalizacji pożarowej oraz stałych urządzeń gaśniczych gazowych.Zakres dostępnych i wprowadzanych szkoleń i kursów jest bardzo obszerny, szczegóły dotyczące projektu znaleźć można na stronie.Wsparcie w projekcie polega na refundacji do 80% kosztów szkoleń zgodnych z Rekomendacjami Sektorowej Rady ds. kompetencji w Budownictwie. Wsparcie może wynieść  do 7 953,60 zł na jednego pracownika.

Projekt został opracowany przez PARP i jest realizowany pod jej nadzorem przez Dolnośląską Agencję Rozwoju Regionalnego S. A., Fundusz Regionu Wałbrzyskiego i Dolnośląskich Pracodawców.  Wsparcie w tym projekcie udziela także firma KDK Info sp. z o.o. Więcej informacji nt. edycji 1 więcej i edycja 2 więcej

województwo lubelskie - Wsparcie rozwojowe przedsiębiorstw podregionu puławskiego – dodatkowy nabór

Od 16 maja trwa dodatkowa sesja naboru formularzy rekrutacyjnych o dofinansowanie usługi rozwojowej w ramach projektu "Wsparcie rozwojowe przedsiębiorstw – podregion puławski". Oferta kierowana jest do pracowników, którzy dotąd nie korzystali z projektu. Przedsiębiorcy, którzy uczestniczyli w przedsięwzięciu w poprzednich latach mogą wziąć udział pod warunkiem delegowania osób, które nie uczestniczyły do tej pory w projekcie. Nabór formularzy potrwa do 27 maja lub do wyczerpania dostępnych środków.

Więcej informacji na stronie.

województwo lubuskie - Wznowienie naboru na Lubuskie Bony Szkoleniowe w subregionie gorzowskim

Zachodnia Izba Przemysłowo-Handlowa poinformowała o wznowieniu naboru formularzy zgłoszeniowych i formularzy zamówienia bonów szkoleniowych w ramach projektu „Lubuskie Bony Szkoleniowe w subregionie gorzowskim edycja II”. Przedsiębiorcy mogą uzyskać dofinansowanie do dostępnych w BUR usług szkoleniowych, doradczych oraz egzaminów. W projekcie mogą wziąć udział MMŚP mające swoją jednostkę organizacyjną na obszarze subregionu gorzowskiego. Grupę priorytetową w ramach projektu stanowią pracownicy w wieku 50+ oraz pracownicy mający tzw. niskie kwalifikacje (tj. co najwyżej wykształcenie średnie). Projekt jest realizowany w ramach RPO Lubuskie 2020 na terenie województwa lubuskiego, w subregionie gorzowskim, w powiatach: strzelecko-drezdeneckim, gorzowskim, słubickim, sulęcińskim, międzyrzeckim oraz w Gorzowie Wielkopolskim.

więcej informacji na stronie

województwo małopolskie - Kolejny nabór do projektu „Bon dla Podhalańskiego Przedsiębiorcy”

Od 10 maja przyjmowane są wnioski w ramach 15. naboru do projektu „Bon dla Podhalańskiego Przedsiębiorcy”.  Projekt kierowany jest do przedsiębiorców oraz ich pracowników; firma musi mieć swoją siedzibę, oddział, filię, delegaturę lub jednostkę organizacyjną na terenie subregionu podhalańskiego. Zakończenie naboru planowane jest na 30 maja lub po wyczerpaniu kwoty alokacji (500 000 zł) wraz z pulą rezerwową (200 000).

więcej informacji na stronie.

województwo opolskie - Wznowienie naboru na usługi rozwojowe dla firm z opolskiego

Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki poinformowało o wznowieniu naboru wniosków na dofinansowanie dla firm do szkoleń lub doradztwa. Oferta kierowana jest do MMŚP m.in. branży budowlanej, meblarskiej, rolno-spożywczej, transportowej czy turystycznej. Projekt przewiduje wsparcie szkoleniowe i doradcze w ramach Bazy Usług Rozwojowych dla 2 tys. przedsiębiorców i ich pracowników zamieszkujących lub pracujących na terenie województwa opolskiego. Preferowane są osoby powyżej 50 roku życia i o niskich kwalifikacjach.  Oferta kierowana jest do  firm działających w branżach o największym potencjale kreowania miejsc pracy zidentyfikowanych jako specjalizacje regionalne dla województwa opolskiego.

więcej informacji na stronie.

województwo warmińsko-mazurskie - "Akademia Menadżera MMŚP – kompetencje cyfrowe" dla samozatrudnionych

Stowarzyszenie „Centrum Rozwoju Ekonomicznego Pasłęka" informuje, że od 18 maja prowadzony jest kolejny nabór w ramach projektu "Akademia Menadżera MMŚP – kompetencje cyfrowe". W tej rundzie przyjmowane są zgłoszenia tylko od jednoosobowych działalności gospodarczych. Nabór zostanie zamknięty z chwilą wpłynięcia 80 formularzy zgłoszeniowych.

więcej informacji na stronie.

województwo wielkopolskie - Wznowienie naboru wniosków w ramach projektu "Subregion kaliski inwestuje w kadry!"

Fundacja Kaliski Inkubator Przedsiębiorczości wznowiła 13 maja nabór wniosków w projekcie „Subregion kaliski inwestuje w kadry!”. Pierwszeństwo podczas rekrutacji będą miały przedsiębiorstwa, które do skorzystania ze wsparcia oddelegują pracowników powyżej 50 roku życia lub osoby z niskimi kwalifikacjami. Oferta kierowana jest w pierwszym rządzie do przedsiębiorstw, które prowadzą działalność na terenie miast średnich tracących funkcję społeczno-gospodarcze tj.: Jarocin, Kalisz, Ostrów Wlkp., Pleszew oraz do firm działających w branżach o największym potencjale rozwojowym, strategicznych branżach dla regionu. Nabór wniosków dotyczy szkoleń rozpoczynających się najwcześniej 27 czerwca.

więcej informacji na stronie.

 

 

 

 

 

 

 

 

Opublikowano: 16.05.2022 15:09
Poprawiono: 16.05.2022 13:22
Modyfikujący: Maria Piechocka
Udostępniający: Maria Piechocka
Autor dokumentów: