18 lutego 2021

Jowita Michalska - uczmy się przez całe życie.

Jak będzie wyglądać edukacja w przyszłości oraz jakie trendy można zaobserwować na rynku szkoleniowym – o tym, w czasie Konferencji BUR mówiła Jowita Michalska, ekspertka w zakresie kompetencji przyszłości, która od lat obserwuje nowinki technologiczne i społeczne oraz opowiada o tym, jak zmieni się świat i biznes w najbliższych latach. W ramach wykładu, w tej części konferencji znalazły się podpowiedzi, jak w obecnej sytuacji wesprzeć swój biznes szkoleniowy i jak po pandemii odnaleźć się na rynku.

Z wykładu można dowiedzieć się co zrobić, aby nadążyć za technologiami i światem, który cały czas przyspiesza. To także wskazówki, czego się uczyć, aby przygotować się na przyszły rynek pracy. Najważniejszą konkluzją jest to, że jeśli chcemy utrzymać się „na fali” musimy uczyć się przez całe życie, nie możemy zakończyć naszej edukacji na nauce w szkole czy uczelni. Warto także postawić na kompetencje przyszłości, wśród których są kompetencje poznawcze – czyli  rozwiązywanie złożonych problemów, kreatywność, krytyczne myślenie, elastyczność poznawcza oraz kompetencje społeczne,które obejmują współpracę z innymi, inteligencję emocjonalną, zarządzanie ludźmi i przedsiębiorczość.To także kompetencje techniczne czyli podstawowe i zaawansowane kompetencje cyfrowe oraz inżynierskie.

Pasją Jowity Michalskiej są trendy przyszłości w wielu dziedzinach. Szczególnie interesują ją rynek pracy , automatyzacja, sztuczna inteligencja, dlugowieczność i medycyna, a także edukacja. Jest ona również ekspertem w zakresie kompetencji przyszłości oraz uczenia się przez całe życie. Powołała do życia Digital University, organizację, która współpracując z czołowymi globalnymi uczelniami, takimi jak MIT, Harvard Business School, zajmuje się edukacją liderów w obszarze nowych technologii. Jest też polskim ambasadorem Singularity University, edukacyjnego think-tanku z Doliny Krzemowej, który kształci i inspiruje liderów do wykorzystywania technologi

Zapraszamy do słuchania i oglądania wykładu.

Opublikowano: 18.02.2021 15:18
Poprawiono: 18.02.2021 15:30
Modyfikujący: Maria Piechocka
Udostępniający: Maria Piechocka
Autor dokumentów: