16 lutego 2021

Sławomir Łais – wszystko o tworzeniu wartościowych szkoleń.

Przedostatnia prezentacja z Konferencji BUR , czyli wykład Sławomira Łaisa, to próba odpowiedzi na  pytanie czy wybrać szkolenia  stacjonarne czy  zdalne, czy  może uczyć się jeszcze inaczej?. To także  szereg podpowiedzi jak świadome budować efektywne usługi szkoleniowe. Zapraszamy do obejrzenia nagrania. Sławomir Łais jest twórcą aplikacji wspierających uczenie się i rozwój ludzi i współtwórcą wykorzystywanej w kilkudziesięciu krajach metody projektowania procesów L&D Learning Battle Cards. Jest autorem  książki o projektowaniu szkoleń i prelegentem wielu konferencji dotyczących cyfrowego uczenia dorosłych.

Ekspert przygotował także artykuł pt. ”Budowanie wartości szkolenia zdalnego – od-analoguj myślenie na nową rzeczywistość”. Znaleźć tam można podpowiedzi  jak przygotować swoją firmę i siebie na nową sytuację i co zrobić już teraz, aby być gotowym na  konfrontację z post-pandemiczną rzeczywistością. Wśród najważniejszych wskazówek jakie znajdziemy jest rada, aby myślenie o dobrym szkoleniu zdalnym zacząć od oczyszczenia umysłu z ograniczeń charakterystycznych dla edukacji analogowej. Ekspert zaleca rozróżnienie  aktywności synchronicznych  i asynchronicznych oraz rozłożenie szkolenia na czynniki pierwsze. Wśród najważniejszych zalet szkolenia zdalnego wskazuje prawo wyboru przez osobę ucząca się, kiedy i jak zdobędzie nowe kompetencje oraz elastyczność poszczególnych elementów szkolenia zdalnego, która pozwala na swobodny dobór ich zakresu, wariantów lub kolejności i umożliwia uczenie  się „po swojemu”.

Zarówno nagrania jak i artykuł dają szersze spojrzenie na nowe, nieograniczone  możliwości nauki cyfrowej. Zapraszamy do obejrzenia nagrania i lektury. 

Pliki do pobrania

Opublikowano: 16.02.2021 15:00
Poprawiono: 16.02.2021 17:44
Modyfikujący: Maria Piechocka
Udostępniający: Maria Piechocka
Autor dokumentów: