Nowe szkolenia i doradztwo w BUR


Drukuj

Uprzejmie informujemy, że już wkrótce za pośrednictwem Bazy Usług Rozwojowych PARP dostępne będą nowe środki na finansowanie szkoleń i doradztwa dla pracowników przedsiębiorstw. To również dobra wiadomość dla firm i podmiotów z tych województw, w których nie było możliwości finansowania usług rozwojowych lub środki na ich finansowanie powoli się kończą.

29 czerwca br. ogłoszony został konkurs Szkolenia lub doradztwo wynikające z rekomendacji sektorowych rad ds. kompetencji.  W jego ramach będzie można skorzystać z dofinansowania tych usług rozwojowych, których tematyka została wskazana przez sektorowe rady ds. kompetencji.

Ponadto, w ramach trwającego już konkursu Akademia Menadżera MŚP planowane jest udzielanie wsparcia pracownikom przedsiębiorstw w zakresie rozwoju kompetencji kadry menadżerskiej. Wsparcie to będzie musiało być zgodne z opracowywanym przez PARP standardem kompetencji menadżerskich.

W przypadku konkursu Szkolenia lub doradztwo wynikające z rekomendacji sektorowych rad ds. kompetencji wsparcie będzie udzielane pracownikom przedsiębiorstw, co do zasady za pośrednictwem podmiotów zarejestrowanych w Bazie Usług Rozwojowych, które posiadają uprawnienia do świadczenia usług z możliwością dofinansowania.

W przypadku  konkursu Akademia Menadżera MŚP szkolenia i doradztwo będą mogły być świadczone wyłącznie przez te podmioty zarejestrowane w Bazie Usług Rozwojowych, które posiadają uprawnienia do świadczenia usług z możliwością dofinansowania.

Chociaż dofinansowanie ww. usług dostępne będzie dopiero na początku 2019 roku, już dziś zachęcamy do zapoznania się z rekomendacjami sektorowych rad oraz do wzięcia udziału w konsultacjach standardu kompetencji menadżerskich. Umożliwi to Państwu dostosowanie swojej oferty do określonych w nich wymagań.

Rekomendacje rady ds. kompetencji sektora budowlanego

http://power.parp.gov.pl/attachments/article/40000/Za%C5%82.15.1a_Rekomendacja%20rady%20budownictwa_ost.doc

Rekomendacje rady ds. kompetencji sektora finansowego

http://power.parp.gov.pl/attachments/article/40000/Za%C5%82.%2015.1b_Rekomendacja%20rady%20finanse_ost.pdf

Rekomendacje rady ds. kompetencji sektora turystycznego

http://power.parp.gov.pl/attachments/article/40000/Za%C5%82.15.1c_Rekomendacja%20rada%20turystyki_ost.doc

Konsultacje standardu kompetencji menadżerskich

http://www.parp.gov.pl/50145?_ga=2.90320472.372952580.1531114925-1973012375.1508132724.

Środki dostępne w ramach każdego z konkursów przekraczają 50 mln zł. Wsparciem będą mogli zostać objęci również pracownicy przedsiębiorstw z województwa pomorskiego i mazowieckiego.

W przypadku pytań dotyczących konkursu „Szkolenia lub doradztwo wynikające z rekomendacji Sektorowych Rad ds. Kompetencji” prosimy o kontakt z Panią Ewą Polit (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) natomiast w przypadku konkursu „Akademia Menadżera MSP” z Panią Edytą Cieszkowską (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).