Pomoc

Baza Usług Rozwojowych - szansą dla przedsiębiorców i branży szkoleniowej

Baza Usług Rozwojowych stanowi kontynuację ogólnopolskiej bazy ofert szkoleniowych www.inwestycjawkadry.pl, prowadzonej od ponad dziesięciu lat przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP). W tym czasie zamieszczono w niej 0,5 miliona ofert szkoleniowych, z których skorzystało 250 tysięcy osób. Łączna liczba użytkowników portalu przekroczyła 7 milionów.

Baza Usług Rozwojowych to rewolucyjne na europejskim rynku HR interaktywne narzędzie. Dzięki jego funkcjonalnościom firmy szkoleniowe i doradcze uzyskują bezpłatną możliwość zaprezentowania swojej oferty, a przedsiębiorcy sektora MSP mogą wyszukać bądź zamówić (sprofilowane według swoich potrzeb) szkolenia, doradztwo, coaching itd. z dofinansowaniem z funduszy europejskich.

 Uprzejmie przypominamy, że korzystanie z Bazy Usług Rozwojowych jest całkowicie bezpłatne, zarówno dla podmiotów świadczących usługi rozwojowe, jak i przedsiębiorców czy osób poszukujących ofert. Z myślą o wygodzie naszych użytkowników przygotowaliśmy materiały informacyjno-edukacyjne zawierające wskazówki dotyczące obsługi Bazy:

Zachęcamy do zapoznania się z instrukcją systemu (link) lub obejrzenia filmików instruktażowych (link).

Użytkownicy Bazy mogą także skorzystać z telefonicznej pomocy konsultantów, dostępnych pod numerem 801 808 108.

Przed konsultacją telefoniczną warto zapoznać się z listą powtarzających się pytań (link).

więcej

Informujemy, że w trosce o podniesienie użyteczności Bazy Usług Rozwojowych zaktualizowaliśmy jej wybrane funkcjonalności.

Lista najważniejszych zmian:

Zapisy na usługi – tylko z pracownikiem

Wprowadzone zostały mechanizmy uniemożliwiające zapisanie się na usługę przez uczestnika instytucjonalnego (przedsiębiorcę). Od tej pory zapis na usługę możliwy będzie wyłącznie po wskazaniu przez przedsiębiorcę pracownika (uczestnika indywidualnego) przypisanego do jego profilu. W przypadku, gdy do profilu przedsiębiorcy nie został przypisany żaden pracownik, w systemie zostanie wyświetlony komunikat o braku możliwości zapisu na usługę bez wskazania pracownika.

Rejestracja – potwierdzenie adresu e-mail

W formularzu rejestracyjnym dodane zostało dodatkowe pole „Potwierdź adres email”. Jego funkcjonalność uniemożliwia przeklejenie tekstu z pola „ Adres email”. W razie pomyłki wyświetlony zostanie komunikat informujący o braku zgodności podanych adresów email.

Zachęcamy wszystkich użytkowników do informowania nas o wszelkich usterkach i problemach w funkcjonowaniu Bazy Usług Rozwojowych. Można tego dokonać za pośrednictwem formularza dostępnego pod przyciskiem Zgłoś błąd znajdującym się w prawym dolnym rogu strony.

Uprzejmie informujemy, że w zakładce „Baza wiedzy” został opublikowany poradnik dla przedsiębiorców. Jest to przygotowane w przystępnej formie kompendium praktycznej wiedzy dla przedsiębiorców zainteresowanych korzystaniem z Bazy Usług Rozwojowych oraz Podmiotowych Systemów Finansowania.

Publikacja zawiera szereg przydatnych informacji w zakresie możliwości korzystania z bazy, prezentuje ogólne zasady dofinansowania usług w regionach oraz wskazówki dla użytkowników systemu. Poradnik jest dostępny za darmo i można go pobrać po kliknięciu w poniższy link. Zapraszamy do korzystania!

Poradnik dla przedsiębiorców (Pobierz)

Przypominamy również o tym, iż użytkownicy Bazy Usług Rozwojowych w przypadku jakichkolwiek problemów mogą korzystać z instrukcji dostępnej pod przyciskiem „Pomoc”. Dodatkowe informacje można także uzyskać od konsultantów dyżurujących pod numerem telefonu 801 808 108 (od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 - 18.00) lub wysyłając zapytanie na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, administrator Bazy Usług Rozwojowych (BUR), jest odpowiedzialna za jakość publikowanych w niej usług. Dlatego przypominamy o konieczności wypełniania formularza karty usługi zgodnie z wymaganiami określonymi w załączniku nr 2 Regulaminu BUR (Karta Usługi).

1 stycznia 2018 r. zostanie uruchomiony proces blokowania kart usług, które nie będą spełniać wymagań określonych w Regulaminie BUR. W przypadku braku informacji dotyczących harmonogramu, lokalizacji oraz kadry - blokada będzie następować automatycznie 5 dni przed rozpoczęciem realizacji usługi. W pozostałych przypadkach blokowanie będzie uruchamiane po nieskutecznym wezwaniu do uzupełnienia treści karty usługi. Informacja o zablokowaniu karty będzie każdorazowo przesyłana do usługodawcy, usługobiorców oraz operatora wparcia.

więcej

Zgłoś błąd